پاسخ به سوالات شما عزیزان

سوالات متداول

بخش مورد نطر خود را انتخاب کنید

 واحدپذیرش

معمولادر صورتیکه در سامانه سهام عدالت تغییر نام،شماره شبای بانکی یا شماره موبایل داشته باشید احتمال برگشت وجه وجود دارد،یکی دیگر از دلایل تاخیر در واریز وجه میتواند عدم ارائه لیست واریزی ها از طرف سپرده گذاری مرکزی باشد.
نیازه برای ثبت نام حضوری بیام کارگزاری؟برای فروش سهام عدالت هیچ نیازی به اخذ کد بورسی یا کد معاملات آنلاین نیست و شما میتوانید از طریق سایت hafezbourse.com در سامانه سهام عدالت کارگزاری حافظ ثبت نام انجام دهید.
ثبت نام شما در کارگزاری به دو شکل قابل انجام می باشد: •اگر ثبت نام شما در سامانه سجام تکمیل شده باشد و احراز هویت خود را انجام داده باشید میتوانید از طریق سایت reg.hafezbourse.com پیش ثبت نام خود را انجام داده و برای احراز هویت کارگزاری به شعب کارگزاری حافظ در سراسر کشور مراجعه فرمایید.اگر ثبت نام شما در سامانه سجام تکمیل نشده است (احراز هویت سجام انجام نشده ) میتوانید با مراجعه به شعب کارگزاری حافظ هم احراز هویت سجام را انجام دهید و هم با تکمیل قرارداد ها ثبت نام خود را در کارگزاری انجام دهید.
بله،بنابر قانون جدید سپرده گذاری مرکزی امکان اخذ کد معاملات آنلاین برای اشخاص زیر ۱۸سال با تعهد ولی وجود دارد،همانند شخص بالای ۱۸سال میتوانید فرزند خود را در sejam.ir با ارائه یک حساب بانکی متعلق به فرزند ثبت نام کنید،پس از آن همراه با مدارک شناسایی یا سایر مدارک اثبات کننده ولایت مادر یا قیومیت به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده و احراز هویت را با چهره خود انجام دهید،پس از تکمیل ثبت نام پیامکی مبنی بر اعلام کد معاملاتی برای شما ارسال می گردد،پس از آن می توانید با مراجعه به کارگزاری ها نسبت به ثبت نام و اخذ نام کاربری و پسورد معاملات آنلاین اقدام فرمایید.
کارت ملی و شناسنامه،طبق دستورالعمل های جدید سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه ارائه مدرک تحصیلی الزامی نمی باشد.
ابتدا در سامانه sejam.ir اقدام به ثبت نام می نمایید،بعد از تکمیل ثبت نام شما در سجام برای شما پیامکی شامل کد رهگیری ۱۰ رقمی ارسال می گردد،برای احراز هویت سجام همراه با کدرهگیری خود میتوانید به دفاترپیشخوان یا کارگزاری هایی که احراز هویت انجام میدهند مراجعه کرده یا از طریق اپلیکیشن سیگنال به شکل غیرحضوری نسبت به احراز هویت اقدام فرمایید،پس از احراز هویت و تکمیل ثبت نام شما در سامانه سجام برای شما کد معاملاتی (کد بورسی)ارسال می گردد و شما میتوانید کارگزار خودرا برای معاملات آنلاین انتخاب فرمایید.
.بله،کارگزاری حافظ از معدود کارگزارانی می باشد که وجه تضمینی جهت معاملات آپشن از مشتریان دریافت نمی کند
بله،کافیست پس از ورود به سایت Silver.hafezbrokerage.com به قسمت راهنمای استفاده از سامانه آنلاین مراجعه فرمایید
میتوانید با نصب اپلیکیشن همراه تریدر و انتخاب کارگزاری حافظ به راحتی در تلفن همراه خود آنلاین معامله کنید.
برای انتقال سهام از کارگزار دیگری،میتوانیدتا پیش از ساعت ۱۳:۰۰ روزهای کاری در پنل آنلاین کارگزار مقصد گزینه تغییر کارگزار ناظر را انتخاب کنید و با تایپ نمادهای مورد نظر خود و انتخاب گزینه( آخرین معامله در این کارگزاری صورت گرفته است( نسبت به انتقال سهام خود به کارگزار مقصد اقدام فرمایید.
از طریق مراجعه حضوری به شعب همراه با مدارک شناسایی می توانید نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام فرمایید،لازم به ذکر است با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی کارگزاری حافظ با (شرایط خاصی) اقدام به ارائه این خدمات به مشتریان می نماید.
شما میتوانید چندین حساب آنلاین در کارگزاری های متعدد داشته باشید و برای این مورد محدودیتی وجود ندارد اما لازم به ذکر است تنها یک کارگزار میتواند بر یک سهم خاص ناظر باشد.
شمامیتوانید به شخص دیگری در مورد سهام خود وکالت دهید اما وجوه ناشی از فروش سهام همچنان به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.
.تامبلغ ۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال از طریق سامانه معاملات بر خطرقابل انتقال می باشد
تا مبلغ ۲.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال میتوانید از طریق مراجعه به بانک
از ساعت ۸ صبح تا ۳ ظهر در واحد پذیرش کارگزاری حافظ در خدمت شما هستیم.
پذیرش کاملا غیرحضوری مشتریان کارگزاری درحال بررسی بوده و در حال آماده سازی زیرساختها برای این امر هستیم.
دلایل متعددی برای ممنوع المعامله شدن اشخاص حقیقی یا حقوقی وجود دارد که یکی از رایج ترین های آنهاعدم استفاده طولانی مدت از کد بورسی می باشد،جهت رفع ممنوعیت المعامله شخص حقیقی از طریق تماس با کارگزاری حافظ با شماره های ۸۳۳۲۱۲۰۱الی ۴ کارشناسان ما ظرف مدت ۲۴ساعت این مورد را برای شما رفع خواهند کرد،درخصوص رفع ممنوعیت معامله اشخاص حقوقی،شرکت ها میتوانند از طریق ثبت نام در سجام
علت فریز شدن دارایی نزد کارگزار معمولا به دلیل بدهی مشتری یا خواست مشتری جهت فریز دارایی می باشد،جهت پیگیری امور مربوط به فریز و آنفریز میتوانید با شماره ۸۳۳۲۱۱۰۷ تماس حاصل فرمایید.
برای احراز هویت اشخاص زیر ۱۸سال حضور ولی یا قیم قانونی کفایت میکند.
درصورتیکه مادر حضانت و نامه دادگاه را داشته باشد قابل انجام می باشد.
برای اخذ کد معاملات آپشن تنها میتوانید از طریق مراجعه به شعب کارگزاری در سراسر کشور اقدام فرمایید،لازم به ذکر است اخذ کد معاملات آپشن نیازمند ثبت نام در بورس اوراق بهادار می باشد.
از طریق آنلاین پلاس و با فعال کردن توافق نامه خرید عرضه اولیه اتوماتیک درصورتیکه موجودی حساب شما کافی باشد خرید بصورت اتوماتیک انجام خواهد شد.
بر چه اساسی میتونم اعتبار بگیرم؟درصورتیکه تمایل به استفاده از اعتبار دارید میبایست نسبت به انعقاد قرارداد اعتباری با کارگزاری اقدام فرمایید و جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ اعتبار با شماره ۸۳۳۲۱۱۳۲ تماس حاصل فرمایید.
برای بالا بردن امنیت انجام معاملات شما در کارگزاری حافظ خرید و فروش هایی که با سیستم معاملاتی کارگزاری با درخواست مشتری انجام می شوند نیازمند مراجعه حضوری مشتری به شعب می باشد.
درخواست های مبنی بر تغییر کارگزار ناظر باید در ساعات معاملات حداکثر تا ساعت ۱۳:۰۰ ثبت گردد،در صورت عدم انجام تغییر کارگزار ناظر با شماره ۸۳۳۲۱۲۰۶ تماس حاصل فرمایید.
به علت اختلالات سیستم احتمال دارد که بصورت خودکار نماد به پرتفوی اضافه نشود در اینصورت با ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر انتقال حق تقدم (سهام جایزه]انجام می گیرد در صورت عدم انجام این امر با امور سهام شرکت موردنظر یا کارگزاری تماس بگیرید .
برای پیگیری امور مربوط به واریز سود سهام میتوانید با تماس به امور سهام شرکت ها از شرایط دریافت سود نقدی اطلاع حاصل نمایید.
برای اطلاع از افزایش سرمایه بااداره امور سهام شرکت مورد نظر تماس حاصل فرمایید.
با داشتن کد معاملاتی(بورسی)و ثبت نام در کارگزاری ها میتوانید هم از طریق آنلاین و هم از طریق مراجعه حضوری به کارگزاری ها نسبت به خرید اوراق مسکن و دریافت برگه اوراق نهایتا پس از ۴۸ساعت از زمان خرید اقدام فرمایید،اگرتعداد بیشتر از نیاز اوراق مسکن خریداری شود تا سه ماه آینده نسبت به زمان خرید قابل فروش می باشد.
اگر ثبت نام شما در سامانه سجام تکمیل شده باشد میتوانید از طریق ثبت نام در سایت https://ddn.csdiran.com لیست دارایی هایی که متعلق به شما می باشد همراه با کارگزار ناظر دارایی ها مشاهده فرمایید،در صورت داشتن حساب کاربری در کارگزاری میتوانید نسبت به تغییر کارگزار ناظر و فروش دارایی ها اقدام فرمایید.
علت این موضوع تکمیل نشدن فرآیند ثبت نام شما در کارگزاری هست درصورتیکه با چنین خطایی موجه شدید با شماره های ۸۳۳۲۱۲۰۱الی ۴ تماس حاصل فرمایید تا نسبت به رفع مشکل شما طی ۲۴ساعت اقدام گردد.
ارزش روز دارایی سهام عدالت در سایت hafezse.etadbir.com قابل مشاهده می باشد،ضمنا دارایی سهام عدالت غیرقابل انتقال به پرتفوی کارگزاری می باشد.
برای سرمایه گذاری در صندوق ها و سبدهای سرمایه گذاری کارشناسان مجموعه هدف حافظ میتوانند بهترین راهکارها را به شما ارائه دهند،برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های ۸۳۳۲۱۳۰۱الی ۲ تماس حاصل بفرمایید.

 معاملات برخط (آنلاین)

نام کاربری و رمز عبور بعد از تکمیل مراحل ثبت نام در کارگزاری حافظ و احراز هویت،با توجه به کامل بودن اسناد و مدارک، به ایمیل مشتری ارسال خواهد شد و شما مشتریان عزیز می توانید توسط سیستم کامپیوتر از سامانه انلاین پلاس و یا از طریق گوشی با همراه پلاس وارد سایت معاملات برخط کارگزاری شوید. https://silver.hafezbrokerage.com  و https://mobile.hafezbrokerage.com
نرم افزار همراه پلاس به منظور راحتی همه ی مشتریان به خصوص مشتریانی که دسترسی بهسیستم کامپوتر ندارند طراحی شده است، این نرم افزار تحت وب بوده و از لحاظ سرعت و امکانات پیشرفته تر از همراه تریدر است . کافیست در مرورگرهای گوشی همراه خود سایت زیر را جستجو نمایید: https://mobile.hafezbrokerage.com
مشتریان محترم می توانند پس از ورود به پنل آنلاین پلاس ویا همراه پلاس خود،با انتخاب ابزارک تغییر کارگزار ناظر و همچنین انتخاب نماد سهم مورد نظر، اقدام به تغییر کارگزار ناظر نمایند، این امر در صورتی انجام خواهد گرفت، که از دارا بودن سهم خود اطمینان حاصل نموده و نماد مورد نظر شما نزد کارگزاری دیگر آزاد بوده(فریز نباشد) و مانده بدهی نداشته باشند
کارگزاری حافظ برای سهولت دسترسی مشتریان به اطلاعات پرتفوی خود، صفحه ای تحت عنوان پرتفوی لحظه ای در آنلاین پلاس در اختیار مشتریان قرار داده است که در آن قادرند تعداد سهام،سود و زیان لحظه ای و پایان دوره،میانگین قیمت خرید و فروش و... را مشاهده نمایند. مشتریان گرامی می توانند با کلیک بر روی افزودن تراکنش دستی سهمی را اضافه و نیز حذف نمایند. لازم به ذکر است که سهام قابل مشاهده شده در پرتفوی لحظه ای به هیچ عنوان نشان دهنده ی دارایی تحت مالکیت شما نمی باشد، دارایی تحت مالکیت خود را از طریق پرتفوی سپرده گذاری میتوانید مشاهده نمایید.
برای تبدیل حق تقدم به سهم،مشتریان ابتدا باید از طریق تماس با امورسهام یا مراجعه به اطلاعیه سایت کدال،۱۰۰۰ ریال مبلغ اسمی را به شماره حساب اعلامی واریز نموده و پس از سپرده شدن سهام،از طریق پنل آنلاین پلاس میتوانند با انتخاب گزینه تبدیل حق تقدم به سهام،سهام مورد نظر خود را در پرتفو مشاهده نمایند و اگر مایل به شرکت در افزایش سرمایه نیستند،باتوجه به اعلام مهلت پذیره نویسی در قسمت پیامهای ناظر طی ۲ ماه میتوانند اقدام به فروش حق تقدم سهام مورد نظر نمایند.
زمانی که کاربران برای نخستین بار وارد پنل خود می شوند توافق نامه به صورت خودکار نمایش داده می شود و شما میتوانید توافق نامه را رد یا قبول نمایید، در غیراین صورت برای فعال یا غیر فعال کردن خرید خودکار عرضه اولیه،می توانید با مراجعه به صفحه آنلاین پلاس خود،در قسمت توافق نامه ها تیک توافق نامه خرید خودکار عرضه اولیه را خاموش و یا روشن نمایید
مشتریان در پرتفو لحظه ای قادرند با انتخاب و اضافه کردن سر ستون های مختلف در جدول پرتفوی لحظه ای، اعم از سود و زیان لحظه ای،قیمت میانگین خرید،قیمت میانگین فروش،قیمت سر به سر فروش و... از امکانات بهتری جهت مشاهده پرتفوی لحظه ای خود بهرمند گردند.
بنا به دلایل مختلفی کارگزار ناظر نماد مورد نظر شما، ممکن است کارگزاری های دیگر و یا شرکت سپرده گذاری مرکزی باشد که می توانید از طریق درگاه یکپارچه ذینفعان ، ناظر نماد مورد نظر خود را مشاهده نمایید. پس از اطمینان از فریز نبودن سهام مورد نظر و نداشتن بدهی در کارگزاری های دیگر در پنل انلاین خود درخواست تغییر کارگزار ناظر نمایید. آدرس درگاه یکپارچه ذینفعان: https://ddn.csdiran.ir/
ارزش پرتفوی در همراه پلاس،تا ساعت ۱۵ هر روز به قیمت آخرین معامله محاسبه می شود و بعد از آن به قیمت پایانی سهم محاسبه خواهد شد. لازم به ذکر است که قیمت پایانی سهم،ارزش اصلی پرتفو شما می باشد و قیمت لحظه ای،ارزش سهام شما با آخرین قیمت معامله می باشد

 باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان کارگزاری حافظ برای کاربران معاملات برخط(آنلاین)طراحی شده و کاربران گرامی میتوانند تخفیف کارمزد معاملات خرید و فروش آنلاین خود را از طریق عضویت در باشگاه به شیوه های متنوعی دریافت کنند. انواع خدمات و جوایز باشگاه مشتریان کارگزاری حافظ:
الف.بسته ی تخفیف کارمزد: با انتخاب این بسته ها با توجه به امتیاز باقی مانده،وجه نقد انتخاب شده، روز شنبه هر هفته به مانده حساب مشتری نزد کارگزاری منظورخواهد شد.
ب.بسته های خرید واحد های صندوق مشترک کارگزاری حافظ وصندوق مشترک ایران زمین:با انتخاب این بسته ها با توجه به میزان امتیاز و تعداد واحد قابل سفارش از سمت کاربران گرامی،صدور واحدها از طریق باشگاه انجام خواهد شد و نحوه ی پیگیری سود و زیان صندوق ها از طریق عضویت در سایت صندوق مورد نظر قابل مشاهده میباشد.
لینک ورود به سایت صندوق مشترک کارگزاری حافظ:
لینک ورود به سایت صندوق مشترک ایران زمین:
ج.بسته های تحلیل:با انتخاب این گزینه،بسته های پیشنهادی سهام به صورت ماهانه و یا سالانه به انتخاب خود کاربر، در اختیار کاربران گرامی قرار خواهد گرفت.
د.دریافت اعتبار:در سوال جداگانه ای مفصل تر به بحث دریافت اعتبار از باشگاه خواهیم پرداخت.
در بدو ورود وتکمیل عملیات احراز هویت،نام کاربری و رمز عبور باشگاه برای کاربران گرامی به آدرس ایمیل قید شده در فرم احراز هویت مشتری ارسال خواهد شد،چنانچه ایمیل دریافت نشده و یا کاربر غیر فعال باشد ،از طریق تماس تلفنی با شماره ۸۳۳۲۱۲۱۱ مشکل را پیگیری فرمایید.
در حال حاضر سقف اعتبار در نظرگرفته شده برای اعضاء باشگاه مشتریان حافظ مبلغ دویست میلیون ریال میباشد و با توجه به ارزش تضمین دارایی تحت مالکیت سهامدار،مبلغ اعتبار قابل تخصیص به حساب مشتری اضافه خواهد شد.
قابل ذکر است که در خواست اعتبار تنها در روزهای پایانی هر ماه (به طور مشخص از تاریخ ۲۰ ام تا ۲۵ ام هر ماه)فعال میباشد وزمان تخصیص اعتبار مصوب نهایتا تا ۵ام ماه بعد میباشد.
مدت زمان تسویه اعتبار باشگاه یک ماهه در نظر گرفته شده است.
اعتبار گرفته شده پس از یک ماه قابل تمدید نیست،ولی چنانچه شرایط درخواست مجدد برای کاربر وجود داشته باشد میتواند مجددا درخواست اعتبار نموده تا مورد بررسی مجدد قرار گرفته و در صورت داشتن شرایط اولیه،اعتبار دریافت نماید.
پیش نیاز درخواست اولیه جهت دریافت اعتبار ایجاد ۱۰۰۰ امتیاز طی یک ماه گذشته توسط مشتری میباشد.
با انتخاب بسته های تخفیف کارمزد در بخش انتخاب هدیه ،می توانید تخفیف کارمزد خود را بصورت نقد دریافت نمایید.
از آنجا که باشگاه مشتریان حافظ فعالیت مکانیزه و سیستماتیک خود را از دی ماه سال ۹۸ آغاز نموده و قبل از راه اندازی باشگاه ،تخفیف کارمزد بصورت خودکار از طریق کارگزاری واریز میشد،لذا امتیاز هزینه شده که در باشگاه ملاحظه میفرمایید نشان دهنده ی امتیازات مصرف شده ی قبل از دی ماه ۹۸ بوده که به حساب شما منظور گردیده است.لذا کاربران گرامی می توانند با استفاده از امتیاز باقی مانده ی خود اقدام به خرید بسته ها نمایند.
بله،لینک صفحه ی اینستاگرام حافظ پلاس بر روی سایت باشگاه قابل نمایش بوده و چنانچه دسترسی به نرم افراز اینستاگرام دارید میتوانید در جریان اتفاقات روزانه ی بازار،تحلیل سهام واخبار روز بازار قرار گیرید
خیر ، بعلت رعابت مسائل پولشویی وجه مورد نظر به حساب واریز کننده برگشت داده میشود
بله،با پایان سال مالی شرکت کارگزاری حافظ(۳۰ آذرماه)،امتیاز ها نیز سوخت شده تلقی گردیده و لازم است مشتریان گرامی قبل از مهلت اشاره شده نسبت به خرید یا فعالسازی بسته های موجود اقدام نمایند.
این گزینه مختص مشتریان باشگاه کارگزاری حافظ نمی باشد.

 سامانه سهام عدالت

آن دسته از سهامدارانی که در زمان مقرر اقدام به آزادسازی مستقیم سهام خود نموده‌اند، می‌توانند با وارد کردن کد ملی و شماره تلفن‌همراه در سامانه سعدی، وارد پنل کاربری خود شوند. در این بخش نام شرکت و تعداد سهام اختصاص یافته به سهامداران سهام عدالت قابل نمایش است و سهامداران می‌توانند در صورت نیاز نسبت به ثبت سفارش فروش سهام خود اقدام کنند.
خیر، طبق اطلاعیه ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت، سهامداران سهام عدالت نیازی به ثبت‌نام در سامانه سجام و احراز هویت نخواهند داشت.
خیر، تمام مراحل ثبت نام و مشاهده سهام در سامانه فروش اینترنتی سهام عدالت کارگزاری حافظ به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام می‌شود.
پس از ثبت سفارش فروش، یک فرآیند اداری بین کارگزاری و شرکت سپرده‌گذاری به جریان می‌افتد که مدتی زمان می‌برد. بعد از تایید شرکت سپرده‌گذاری، کارگزار اجازه فروش سهام عدالت سهامدار را خواهد داشت. با توجه به اینکه فروش‌ها به صورت یکجا انجام نمی‌شود، بنابراین واریزی‌های سهامداران نیز مرحله به مرحله پس از فروش هر بخش، انجام خواهد شد.
با مراجعه به منوی «لیست پرداخت » در سامانه سعدی، مبلغ و زمان واریزی‌های حاصل از فروش سهام عدالت قابل مشاهده است.
خیر، ورود به سامانه سعدی و ثبت درخواست فروش تنها برای سهامدارانی امکان‌پذیر است که آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده باشند. در حال حاضر با اتمام زمان آزادسازی، امکان انتخاب روش مستقیم و غیر مستقیم به پایان رسیده است و برای سهامدارانی که آزادسازی مستقیم را انتخاب نکرده‌اند، به صورت پیش فرض آزادسازی غیر مستقیم انتخاب شده است. در آزادسازی غیر مستقیم مدیریت سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی منتقل می‌شود و پس از پذیرش این شرکت‌ها در بورس و فرابورس، مشمولان سهام عدالت سهامدار این شرکت‌ها خواهند شد.
از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت دومیلیون و ۵۰۰ هزار نفر از افراد فوت شده‌اند که تاکنون سهام عدالت بیش از ۲۰ هزار نفر به وراث منتقل شده است. برای فروش سهام عدالت فرد متوفی، وراث می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت سپرده‌گذاری به صورت آنلاین از طریق میز خدمت، گواهی حصر وراثت را در سامانه بارگذاری کنند و شرکت سپرده‌گذاری بعد از استعلام مدارک، سهام عدالت را بین وراث تقسیم می‌کند.
در این مرحله امکان فروش حداکثر ۶۰ درصد از سهام عدالت مشمولان وجود دارد. بنابراین سهامداران در صورت تمایل می‌توانند مقادیر کمتر از ۶۰ درصد سهام خود را به فروش رسانند.
اگر به صورت تجمیعی و از طریق بانک سفارش انجام شده باشد امکان لغو وجود ندارد همچنین سفارشاتی که بخشی از آنها انجام شده باشد امکان لغوشان وجود ندارد .